Warsztaty USG dla studentów i rezydentów

PRAKTYCZNE WARSZTATY USG PROSPEKT- ZAPROSZENIE

POMIARY W USG

Z radością zapraszamy na warsztaty USG, które obejmują tematykę pomiarów narządowych jamy brzusznej planimetrycznych, podstaw diagnostyki dopplerowskiej jamy brzusznej oraz oceny naczyń szyjnych w badaniu dopplera znakowanego kolorem.

Warsztaty odbędą się 20 kwietnia 2024 (sobota) w godzinach 9:00 – 16:00. Lokalizacja: Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich, ul. 1-go Maja 9, sala seminaryjna przy dziale kadr.

Warsztaty obejmują problematykę teoretyczną oraz praktyczną, z ćwiczeniami na aparatach.

Zagadnienia poruszane podczas warsztatów:

  1. Rodzaje głowic USG
  2. Pomiary narządowe jamy brzusznej planimetryczne
  3. Podstawy diagnostyki dopplerowskiej jamy brzusznej
  4. Ocena naczyń szyjnych w badaniu dopplera znakowanego kolorem

Zapisy:

Zapisy są możliwe drogą mailową (ansliz@tlen.pl) lub telefoniczną pod numerem 606 407 083. Sala może pomieścić do 20 osób, więc liczyć się będzie kolejność zgłoszeń. Po uzyskaniu kontaktu otrzymacie Państwo informacje na temat kosztów drogą mailową oraz dalsze informacje. Koszt 450 zł.

Dodatkowo, przed zajęciami każdy uczestnik otrzyma:

 • konspekty do nauki przed warsztatami

• imienny projekt dyplomu, który będzie można samodzielnie spersonalizować – drogą mailową

• darmowe E-booki USG, do samokształcenia – łącznie ok 200 stron przystępnie napisanego tekstu oraz kilkadziesiąt ilustracji i skanów USG w 100% użytecznego w codziennej pracy klinicznej

Na koniec szkolenia, każdy z uczestników otrzyma dyplom potwierdzający uczestnictwo autoryzowany przez dyrekcję szpitala.

Dodatkowe informacje: Warsztaty są doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy i umiejętności z zakresu USG. Uczestnicy będą mieli okazję do praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy podczas ćwiczeń. Warsztaty są skierowane do osób, które chcą poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę w zakresie USG. Uczestnicy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów zawodowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału!